Vyhľadať
Close this search box.

Časté
Otázky

Kvalita, bezpečnosť, zdravie. Naše štúdio berie tieto tri hodnoty veľmi vážne.
Snažíme sa dodržiavať pravidlá, ktoré zaručia bezpečnosť našich klientov a kvalitu našej práce, aby vyzerali skvele po celé roky.

Časté otázky o tetovaní

Na čo sa ohľadom tetovania často pýtáte

Vždy počúvajte, čo vám tatér hovorí. Pretože to s vami myslí dobre. Po tetovaní dostanete fóliu alebo sprej – tekutý obväz. Fóliu dáte dole podľa odporúčania vášho tatéra – nebuďte prekvapený, niekedy sú to len 3 hodiny, niekedy až do druhého dňa. Všetko záleží od veľkosti a náročnosti vášho tetovania. Ak ste boli “zastriekaný”, počkajte, kým sa táto vrstva nezošúpe – kým sa nezošúpe, o tetovanie sa nemusíte starať.

Po odstránení fólie si tetovanie umyješ antibakteriálnym/dezinfekčným mydlom, vlažnou vodou, aby si sa zbavil prebytočnej farby a plazmy. Osuš do papierových utierok, nie do uteráka.

A potom natierať, odporúčame bepanthen, ale ak by obsahoval niečo, na čo si alergický, skús bambucké maslo. Natieraj radšej častejšie a v tenkých vrstvách, tak aby tetovanie dýchalo ale bolo stále mastné. Vyhni sa vode, horúcim kúpeľom a vlhkosti samotnej, kým sa ti tetovanie nezahojí, skús sa skôr sprchovať, ako kúpať. Ak máš tetovanie na mieste, kde sa dá ťažko vyhnúť zásahu vody, vždy pred sprchov si miesto natri hrubšov vrstvou bepanthenu a tvoje tetovanie sa stane “vodeodolné”.

Tvôj nepriateľ je teraz aj slnko. Ak máš tetovanie na viditeľnom mieste, určite si už cítil, ako na ňom páli priame slnko letných dní. Koža to cíti, vadí jej to a chce sa ochrániť, preto na tetované miesto vytvára nové a nové vrstvy kože a tak tetovanie bledne, ono tam je, len hlbšie. Na ochranu môžeš použiť opaľovací krém so silným UV, ale keďže na teba slniečko útočí aj cez oblečenie, máme v štúdiu kozmetiku na dlhodobú starostlivosť o tetovanie, a teda sprchový gél, sprej, krém. Všetko ti to určite odporučíme.

Môžeš si dať vytetovať naozaj všetko a takmer všade. S návrhom ti radi poradíme, upravíme, prispôsobíme tak, aby si s ním boli stotožnený. Ak máš strach, že ťa tetovanie časom omrzí, je tu na to jeden trik – nikdy si nedávaj vytetovať to, čo ti príde len pekné. Je to tvoja koža a tvoje tetovanie, musí to byť niečo, pri čom si vždy povieš, že je to pecka. Aj keď to nebude mať hlboký význam a bude to len esteticky príjemné na pohľad, ak je to pre teba už pred tetovaním „pecka“ tak sa nemáš čoho báť.

Určite máš aj ty nejaký štýl, ktorý je ti blízky. Či už ide o realistiku, dotwork, watercolor, sketch, oldshool atd… Vždy si pozri práce jednotlivých tatérov a vyber si toho, ktorý ťa osloví svojou prácou.

Stačí nám to v elektronickej podobe, takže je úplne ideálne poslať tvoju predstavu cez mail, facebook, instagram, poprípade mms. My si to už priprávíme a upravíme tak, aby sa podľa toho dobre tetovalo a aby to vypadalo podľa tvojej predstavy.

Ceny nám začínajú od 40€, to je základ. Ďalej už zaláží od konkrétneho motívu. Ak chceš vedieť čo najbližšiu cenu, pošli nám svoju predstavu, obrázok a najlepšie aj približnú veľkosť, ktorej sa chcete držať. Alebo ak chceš nakresliť návrh na mieru, napíš veľkosť a sumu, ktorej sa chceš držať a my už niečo vymyslíme.

Toto je vec, ktorú nechaj posúdiť svojho doktora. Ak si alergik, trápia ťa ekzémi alebo iné kožné choroby, neboj sa predtým poradiť so svojim doktorom. Čo by sme neriskovali, ak trpíš epilepsiou.

Tetovaná koža sa rovná spálenine, takže rovnako ako keď sa spáliš na slnku sa môže tetovanie šúpiť. Netreba stresovať, je to len prebytočná farba aj koža. Je to úplne prirodzené, buď môžeš mať malé šupinky, alebo sa môže odšúpiť aj väčší kus kože naraz.

Vec, ktorú ti nemôžeme zaručiť. Niekto len sedí a nič necíti, niekto odpadáva. Všetko je to o tebe, tvojej koži, tvojom prahu bolesti. Môžem ti povedať, že ruky a nohy sú najlepšie miesta a zo zásady bývajú najhoršie tie, kde ti „trčia“ kosti – kolená, lakte, členky, prsty… A tam, kde máme viac tukov, niekedy dokonca šteklia. Tiež je celkom známe, že jedna strana tela ti funguje inak ako druhá, čo znamená, že pravá ruka ťa môže bolieť raz toľko ako ľavá a naopak.

Dobre sa vyspi a poriadne sa najedz, kľudne si zober vodu, ak budeme robiť niečo väčšie, môžeš sa aj najesť a určite si môžeš zobrať aj kamošky, frajerku, mamu, brata …Len prosím, nie celú rodinu, nemali by sme vás kde posadiť  🙂

Záležitosť motívu, tvojej psychickej prípravy, zručnosti tatéra, umiestnenia. Ak sa spýtate tatéra a on už bude vedieť, čo idete tetovať a aké to bude veľké, mal by vám už vedieť povedať, koľko približe to bude trvať.

Cvičenie je pól biedy, ak máš tetovanie čerstvé. Môže ťa páliť, keď sa spotíš, a taktiež nie je vhodné, aby bolo vo vlhkosti. Ak je tvoja kérka väčšia, nie je moc dobré ju prvé dni zaťažovať a v takomto prípade by bolo vhodné dať si týždeň pauzu. Sauny treba vynechať, kým sa tetovanie úplne nezahojí, lebo znovu, vlhkosť. A solárií by bolo lepšie sa vzdať. Nezakazujem ti to, ale ak sa dáš potetovať a aj po čase navštíviš solárko, sice budeš snedý ako po dovolenke v egypte, no tetovanie môže vyblednúť, a to nechceš.

Potom ju dotetujeme, lebo chceme, aby si mal kérku krásnu, lebo tebe robí radosť a je to naša vizitka. Dotetovanie máš v cene.

Farba môže vypadnúť, ak je tetovanie na mieste, ktoré je “často používané” alebo na mieste, kde sa ti kože často trie, napríklad nárt, kde sa ti stále trú topánky, alebo pri slečnách na hrudi a rebrách. Ak si na týchto miestach necháš urobiť tetovanie, môžeš si skúsiť obaliť napríklad ramienko od podprsenky nejakým jemným kusom látky a ramienko si povoľ, aspoň na tých niekoľko dní, kým sa ti tetovanie nezahojí.

Potetujeme, no nič veľké by sme neodporúčali. Telo sa ti môže ešte vyvýjať a kérka deformovať.  Ale ak budeš o tetovaní naozaj presvedčený, musíš so sebou zobrať zákonného zástupcu, alebo mať od neho častné prehlásenie, bez toho, bohužial. No nestresuj, tetovanie ti neutečie, aj keď pár rokov počkáš.

Tattoo ateliér
    Žilina

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Lorem ipsum dolor

Payment

Cancelation

Consultation

Age Requirement

Rezervuj si
  sedenie